Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online

Detektyw Łodyga 4

Program dla dzieci, Polska, 2015, 10x8

© MiniMini+

Tym razem Detektyw Łodyga wspólnie z dwójką przedszkolaków, Hanią i Antkiem, będzie rozwiązywał fascynujące zagadki związane z wynalazkami! Wszyscy znamy przedmioty takie jak telefon czy komputer, ale nie zawsze wiemy, jak to właściwie działa. A przecież to takie ciekawe!

W nowych odcinkach Detektyw Łodyga, specjalista od potwornie potworzastych katastrof, opowiada Hani i Antkowi o wynalazkach i słynnych ludziach, którzy dzięki swej wyobraźni i odwadze przyczynili się do rozwoju techniki. W każdym odcinku Eugeniusz Łodyga wyjaśni zasady działania urządzeń poprzez proste doświadczenia bądź za pomocą modeli, które mogą zostać wykonane samodzielnie w domu. Dzięki tym małym "dochodzeniom" mali widzowie dowiedzą się jak działa telefon, dlaczego samoloty mogą latać, skąd zegar wie, która jest godzina i dlaczego obraz na ekranie się porusza.

Program nie tylko rozbudza w dzieciach ciekawość świata, rozwija wyobraźnię i kreatywne myślenie, ale także zaspokaja naturalną potrzebę zdobywania wiedzy poprzez zabawę i eksperymentowanie.

Detektyw Łodyga po raz kolejny przełamie stereotyp, że nauki i zabawy nie da się pogodzić oraz zainspiruje rodziców do twórczego sposobu spędzania czasu z dziećmi.Tytuły odcinków:
1. "Chory telefon"
2. "Ucieczka litery A"
3. "Czas to pieniądz"
4. "Jadalny rower"
5. "Samochodowa sprzeczka"
6. "Podwodna akcja ratunkowa"
7. "Największy skarb na świecie"
8. "Skrzydlaty śpioch"
9. "Zaczarowany telewizor"
10. "Bardzo tajne hasło"

UDOSTĘPNIJ:Filmy gry i zabawy z Detektyw Łodyga