Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online

Detektyw Łodyga 5

program edukacyjny, Polska, 2016, 10 x 8

 

Piąty sezon programu edukacyjnego, w którym Detektyw Łodyga wraz z dwójką przedszkolaków Hanią i Antkiem będzie rozwiązywał fascynujące zagadki dotyczące wynalazków.

W najnowszym sezonie mali bohaterowie odwiedzają swoją sąsiadkę Oliwkę, którą bardzo interesują zjawiska otaczającego świata. Jakie właściwości ma woda? Czym jest ciśnienie powietrza? Jak powstają cienie? Co to jest przyciąganie? Jak działają fale dźwiękowe? Trójka bohaterów spróbuje wspólnie znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Często jednak nie jest to proste, zwłaszcza kiedy coś idzie nie tak jak powinno, a starszy brat Oliwki - Michał zamiast pomóc, woli grać na gitarze, bo właśnie założył zespół muzyczny. Na szczęście z pomocą przybywa dzieciom Detektyw Łodyga, który nie tylko zna się na zjawiskach fizycznych, ale potrafi też zapobiec każdej katastrofie. Do wyjaśnienia zagadek posłużą Detektywowi proste eksperymenty.

Program ma na celu nie tylko przybliżyć wiedzę ma temat otaczającego świata, ale także rozbudzić dziecięcą wyobraźnię i zachęcić do kreatywnego działania. Detektyw Łodyga po raz kolejny udowodni, że naukę i zabawę można pogodzić. Zainspiruje rodziców do twórczego sposobu spędzania czasu z dziećmi.

UDOSTĘPNIJ:Filmy gry i zabawy z Detektyw Łodyga