Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online

Zagadki Myszki w Paski

serial animowany, Polska, 2016, 100x2

© MiniMini+

Zabawa w kalambury z Przedszkolakami to świetna sprawa! Uwielbiana przez dzieci Myszka w Paski zaprasza małych widzów do udziału w programie! Dzieci będą mogły zobaczyć swoje zdjęcia w telewizji i wziąć udział w kalamburach!

W "Zagadkach Myszki w Paski", najnowszej produkcji własnej stacji MiniMini+, po raz pierwszy wystąpią zaanimowane zdjęcia widzów kanału. Myszka w Paski uczy maluchy, jak kreatywnie się bawić w zagadki, pokazując bez pomocy słów wymarzony zawód, ulubionego zwierzaka czy najchętniej uprawiany sport. Program zachęca dzieci do rozwiązywania zagadek i twórczego działania.

W każdym odcinku Przedszkolaki przedstawiają za pomocą kalamburów swoje ulubione zwierzę, dziedzinę sportu, albo zawód, który chciałyby wykonywać w przyszłości. Najpierw wybierają kategorię, a następnie pokazują zagadkowe hasło. Myszka oraz widzowie próbują je odgadnąć. Żeby nie było za trudno, Myszka dopytuje dziecko pytaniami zamkniętymi, o co konkretnie chodzi.

Celem programu, poprzez doskonałą i kreatywną zabawę, jest m.in. rozwijanie wyobraźni, słownictwa i motoryki, a także pobudzanie dzieci do twórczego myślenia. Przedszkolaki przed telewizorami, bawiąc się z Myszką, ćwiczą, jak umiejętnie zadawać pytania. Rozwijają również inteligencję poznawczą oraz samoświadomość poprzez poznanie swoich możliwości. Potem wraz z rodzicami czy starszym rodzeństwem mogą pobawić się we własne kalambury.

Tematy zagadek:
Kategoria - sport
1. narty
2. pływanie
3. tenis
Kategoria - ulubione zwierzę:
1. słoń
2. żółw
3. kangur
4. kot
Kategoria wymarzony zawód:
1. fryzjer
2. kucharz
3. lekarz

UDOSTĘPNIJ:Filmy gry i zabawy z Myszka w Paski