Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online

Opowieści Kota Śpiocha

program edukacyjny, Polska, 2012, 10

© MiniMini+
 

Program edukacyjny prezentujący polskie legendy i podania, które są skarbnicą mądrości. Opowieści przenoszą widzów w dawne czasy bohaterskich rycerzy, sprawiedliwych królów, strasznych smoków, dobrych wróżek i dzielnych pastuszków.Kot Śpioch zna wiele ciekawych legend i bardzo lubi je opowiadać dwójce przedszkolaków - Gabrysi i Krzysiowi. Rodzeństwo przepada za historiami Kota Śpiocha o dawnych czasach, kiedy Kota Śpiocha nie było jeszcze na świecie. Czasem dzieci zastanawiają się, skąd Kot Śpioch wie to wszystko, skoro nie żył w tamtych czasach. A może po prostu jest bardzo mądrym kotem? W każdym odcinku Kot zwraca uwagę na postepowanie i postawy bohaterów swoich opowieści. W ten sposób dzieci poznają uniwersalne prawdy o świecie, które często znajdują odzwierciedlenie w ich codziennym życiu. Podczas rozmów wyjaśniane są też najważniejsze pojęcia, związane z przedstawionym miejscem i zdarzeniem. Głosu tytułowemu bohaterowi użyczył Piotr Fronczewski, w roli Krzysia wystąpi Mateusz Pawłowski, znany z serialu Rodzinka.pl, a Gabrysię zagra Weronika Wachowska.

Program ma na celu pogłębienie wiedzy dzieci na temat kultury, historii i geografii kraju. Nie tylko rozwija wyobraźnię i umiejętność słuchania ze zrozumieniem, ale także ćwiczy koncentrację oraz poszerza słownictwo maluchów. Ponadto uczy małych widzów samodzielnego rozwiązywania problemów, wyciągania wniosków i tworzenia związków przyczynowo-skutkowych.

Kto z nas w dzieciństwie nie słuchał historii o Królu Popielu, Panu Twardowskim czy Złotej Kaczce? To mądra i pouczająca rozrywka!

UDOSTĘPNIJ:Filmy gry i zabawy z Opowieści Kota Śpiocha