Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online

Tomek i przyjaciele

Tomek i przyjaciele - bajka o lokomotywie Tomku

serial animowany, Wlk. Brytania, 2003

© Hit Entertainment
 

Serial opowiada o przygodach małej, niebieskiej lokomotywy o imieniu Tomek.

Bohater wraz z grupą przyjaciół - pociągów dba, aby wszystko na stacji przebiegało sprawnie i punktualnie. Dzięki pracowitości i staranności może z dumą nosić na boku numer 1. Tomek i pozostałe pociągi pracują pod czujnym okiem Grubego Zawiadowcy.

Historia Tomka narodziła się w 1945 roku, kiedy Wilbert Awdry wymyślił historie o pociągach, gdy jego syn Christopher leżał chory. Za namową żony Wilbert spisał przygody Tomka i w latach 1947-1972 ukazywały się kolejne książki o przygodach pociągów. Syn Wilberta, Christopher postanowił kontynuować historie zapoczątkowane przez ojca i dopisał następne serie przygód, które ukazały się w kolejnych 40 książeczkach.

Pomysłodawcą i reżyserem serii filmowej jest Britt Alcroft. W oryginalnej wersji serialu w latach 1984 - 1991 narratorem był muzyk, członek grupy The Beatles Ringo Starr. Seria o Tomku wyświetlana jest w ponad 130 krajach. Serial został zanimowany komputerowo techniką CGI (Computer Generated Images). Dzięki temu wszystkie elementy obrazu są trójwymiarowe. Nowa seria jest w pełni dubbingowana - w poprzedniej głosu udzielał narrator.

Zobacz także:
- TOMEK I PRZYJACIELE: PRZYGODA NA WYSPIE MGIEŁ
-TOMEK I PRZYJACIELE: BOHATER TORÓW

UDOSTĘPNIJ:Filmy gry i zabawy z Tomek i Przyjaciele