Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online

Tomek i przyjaciele 19

serial animowany, Wielka Brytania, 2015, 20x11

© Hit Entertainment

Najnowsza seria o przygodach kochanego przez maluchy Tomka z nowymi piosenkami tylko w MiniMini+!

Serial opowiada o kolejnych przygodach sympatycznej, niebieskiej lokomotywy o imieniu Tomek oraz jego przyjaciół. W nowych odcinkach Emilka uratuje świat, Tymek pokaże Beniowi i Wilusiowi, że naśmiewanie się z innych to nie najlepszy pomysł, Marianka zobaczy dinozaury, Tomek będzie chciał ukryć swoją pomyłkę i zwalić winę na kogoś innego, a na Sodor zawita nowa lokomotywa o imieniu Samson. Mali widzowie zobaczą też jak wyglądają Święta na Sodorze i przekonają się, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej!

Tomek wraz z grupą przyjaciół, innych lokomotyw, dba o to, aby wszystko na stacji przebiegało sprawnie. Dzięki pracowitości i staranności może z dumą nosić na boku numer 1. Bajka pokazuje, że przyjaźń i współdziałanie są kluczem do sukcesu oraz pomagają pokonać wszelkie trudności.

Autorem serii o przygodach Tomka jest Wilbert Awdry, który wymyślił i opowiadał historie o pociągach swojemu choremu synkowi Christopherowi. Za namową żony Wilbert zaczął spisywać opowiadania o Tomku i od roku 1947 przez 25 lat ukazywały się drukiem kolejne książki o przygodach pociągów. Syn Wilberta postanowił kontynuować pracę i pasję ojca - opisał dalsze losy wesołych lokomotyw, które ukazały się w kolejnych czterdziestu książeczkach.

Pomysłodawcą i reżyserem serii telewizyjnej jest Britt Alcroft. W oryginalnej wersji serialu w latach 1984 - 1991 narratorem był muzyk, członek grupy The Beatles Ringo Starr. Bajka o Tomku wyświetlana jest w ponad 130 krajach.

UDOSTĘPNIJ:Filmy gry i zabawy z Tomek i Przyjaciele