Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online

Tomek i przyjaciele 21

serial animowany, Wielka Brytania, 2017, 20x11

© Hit Entertainment
 

Najnowsza seria przygód kochanej przez maluchy niebieskiej lokomotywy o imieniu Tomek oraz jego przyjaciół tylko w MiniMini+!

W kolejnym sezonie przygód Tomka pojawi się kilku nowych, a także kilku starych, dobrych znajomych. Wszyscy, jak zawsze na kolejach Grubego Zawiadowcy na wyspie Sodor, będą chcieli być bardzo użyteczni. Jednak to nie zawsze jest proste: na przeszkodzie staną kłótnie, nieporozumienia, a nawet pogoda: gęsty śnieg, czy ogromny sztorm, który przejdzie nad wyspą. Zapraszamy do oglądania kolejnych przygód Tomka i jego przyjaciół!

Autorem serii o przygodach Tomka jest Wilbert Awdry, który wymyślił i opowiadał historie o pociągach swojemu choremu synkowi Christopherowi. Za namową żony Wilbert zaczął spisywać opowiadania o Tomku i od roku 1947 przez 25 lat ukazywały się drukiem kolejne książki o przygodach pociągów. Syn Wilberta postanowił kontynuować pracę i pasję ojca - opisał dalsze losy wesołych lokomotyw, które ukazały się w kolejnych czterdziestu książeczkach. Pomysłodawcą i reżyserem serii telewizyjnej jest Britt Alcroft. W oryginalnej wersji serialu w latach 1984 - 1991 narratorem był muzyk, członek grupy The Beatles Ringo Starr. Bajka o Tomku wyświetlana jest w ponad 130 krajach.

UDOSTĘPNIJ:Filmy gry i zabawy z Tomek i Przyjaciele