Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online

CIEKAWSKI GEORGE 2

animowany, USA, 2007, 77

© Universal
 

Sympatyczna, choć rozbrykana małpka imieniem George zaprzyjaźnia się z Kaylą, słoniątkiem, które trafiło do nowojorskiego cyrku. Chcąc pomóc nowej przyjaciółce odnaleźć rodzeństwo, George zwraca się o pomoc do starego znajomego.

Jest nim Mężczyzna w Żółtym Kapeluszu, czyli Ted, pracownik muzeum historii naturalnej. Wspólnie wyruszają w podróż, pieszo, pociągiem i ciężarówką przemierzają całą Amerykę. Wyprawa jest tym trudniejsza, że ciekawski George na każdym kroku potrafi wpakować siebie i towarzyszy w tarapaty. Po wielu śmiesznych i emocjonujących przygodach udaje im się wreszcie odnaleźć brata i siostrę Kayli w Kalifornii. Zostają jednak oskarżeni o próbę kradzieży słoni i odesłani do Nowego Jorku. Na szczęście właściciel cyrku zdaje sobie sprawę z powodów przygnębienia małej słonicy, więc pozwala, by jej rodzina dołączyła do niej. Determinacja bohaterów i ich przyjaźń sprawia, że wielka przygoda kończy się szczęśliwie.

"Ciekawski George 2" to kontynuacja filmu animowanego, zrealizowanego w roku 2006 na podstawie popularnej serii książeczek dziecięcych autorstwa małżeństwa H.A i Margret Rayów. Pierwszy film wyprodukowała spółka Imagine Entertainment, należąca do samego Rona Howarda, reżysera czterokrotnie nominowanego do Oscara, który odebrał 2 statuetki za "Piękny umysł". Produkcja spotkała się z uznaniem widowni, zarabiając blisko 70 milionów dolarów. Zachęcona sukcesem "Ciekawskiego George'a" wytwórnia Universal postanowiła zrealizować kontynuację przygód niesfornej małpki. Do udziału w obsadzie dubbingu ponownie zaproszono znane gwiazdy, m.in. Tima Curry'ego (niezapomniana rola w "Rocky Horror Picture Show", dubbing w wielu produkcjach animowanych, m.in. "Szeregowiec Dolot" i "Garfield 2") oraz Matthew Lewisa, znany z roli Neville'a Longbottoma w serii filmów o Harrym Potterze. "Historia jest czarująca" - mówił o "Ciekawskim George'u 2" Curry . "To wspaniała podróż przez cały kraj". Emocjonująca, pogodna, pozbawiona przemocy i niosąca pozytywne przesłanie o sile przyjaźni i wartości rodziny opowieść na pewno spodoba się najmłodszym widzom. Na słowa uznania zasługuje też strona graficzna produkcji. "Podoba mi się sposób, w jaki rysowane są postacie: prosto i bardzo ładnie" - przekonywał Tim Curry. "Zostały przedstawione w bardzo żywych, dziecięcych barwach". Entuzjazm Curry'ego podzielili także recenzenci filmu. "Niezwykle zabawna i ciepła kontynuacja animowanego przeboju" - pisano o "Ciekawskim George'u 2" na portalu internetowym Movies Online.