Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w Platforma CANAL+

Sprawdź
 

Rybka MiniMini PolecaRybka MiniMini Poleca Mini mini Mini mini

 

PŁYTA DO ZJEDZENIA

 
PŁYTA DO ZJEDZENIA
Oddajemy w Wasze ręce pierwszą na świecie "Płytę do zjedzenia". Jest smaczna i dobrze zbilansowana, jak zdrowy posiłek. Ma w sobie mnóstwo substancji budulcowych i energetycznych, ktorych Wasze dzieci potrzebują do prawdidłowego rozwoju.
1-5 lat
Do słuchania

Do słuchania

 

SZANOWNI RODZICE!
Oddajemy w Wasze ręce pierwszą na świecie "Płytę do zjedzenia". Jest smaczna i dobrze zbilansowana, jak zdrowy posiłek. Ma w sobie mnóstwo substancji budulcowych i energetycznych, ktorych Wasze dzieci potrzebują do prawdidłowego rozwoju.

"Płyta do zdjedzenia" przekona Wasze dzieci do zdrowej diety. To świetna zabawa, a nie kolejny nudny wykład o zdrowym odżywianiu. Płyta, którą trzymacie w ręku to nie tylko sluchowisko, zabawne teksty, szybko wpadające w ucho piosenki, to przede wszystkim misja, jaką chcemy zaszczepić w najmłodszym pokoleniu. Nie chcemy wyłacznie edukować, chcemy bawić i edukować. Chcemy, aby znane głosy rozbrzmialy w każdym polskim domu.

 

 • Z raportu WHO , sporządzonego na podstawie badań na grupie 207 tysięcy 11-, 13- i 15-latków z 39 krajów, wynika, że w Polsce jest najwyższy odsetek 11-latków z nadwagą
 • Złe nawyki żywieniowe i brak ruchu często zmieniają się w otyłość
 • Niewłaściwa dieta, nadwaga może być przyczyną ponad 80 chorób u dzieci i doroslych
 • Osoby, które stosują niewłaściwą dietę częściej choprują na depresję

 

NAJCZĘSTSZE BŁĘDY W ŻYWIENIU DZIECI:

 

 • Nieregularne jedzenie, podjadanie pomiędzy posiłkami
 • Podawanie dziecku mało wartościowych posiłków, duży udział w diecie żywności wysoko przetworzonej i produktów typu fast-food
 • Monotonna, źle zbilansowana dieta
 • Zbyt mała ilość mleka i produktów mlecznych
 • Nadmierne spożycie soli
 • Zbyt duża ilość cukru i słodyczy
 • Mały udział warzyw w diecie
 • Nadmiar tłuszczów zwierzęcych
 • Picie dużej ilości słodkich napojów
 • Siedzący tryb życia, mała aktywność fizyczna

"Płyta do zjedzenia" w zamierzeniu ma walczyć z negatywnymi następstwami niewłaściwych nawyków żywieniowych wśród dzieci i karmiących ich dorosłych. To bajkowe mini-vademecum wiedzy, często oczywistej, ale wciąż niestosowanej w naszej diecie codziennej. Bo nawyki żywieniowe, których nauczymy nasze dzieci będą  miały wpływa na ich rozwój, na kondycję organizmu oraz zdolność uczenia się i koncentracji. Utrwalenie zasad zdrowego odżywiania od najmłodszych lat jest skuteczną profilaktyką nadwagi i otyłości oraz wielu innych problemów zdrowotnych.

KTO NAGRAL "PŁYTĘ DO ZJEDZENIA"

"PŁYTA DO ZJEDZENIA" to zabawna dźwiękowa relacja z "pola bitwy" pomiędzy niezdrowymi produktami, a naturalnym i pożytecznym jedzeniem, w której udział wzięli:

Katarzyna SKRZYNECKA - aktorka, piosenkarka, prezenterka telewizyjna, autorka tekstów i kompozytorka. Zachęcona własnymi sukcesami po urodzeniu córeczki skutecznie przekonuje Polki, że zdrowy tryb życia się opłaca. Na płycie usłyszycie ją w roli Lalki Klary. www.zyskajforme.pl, www.kasiaskrzynecka.pl

Paweł KRÓLIKOWSKI - aktor teatralnyz telewizyjny i filmowy. Prywatnie tata inspirującej gromadki dzieci. Na dużym ekranie zadebiutował rolą chuligana w filmie dla dzieci. Na naszej płycie poznacie go w roli Miśka Baryłki.

Rychu PEJA - jeden z najpopularniejszych polskich raperów, autor tekstów i producent muzyczny. Miłośnik beatów i judo. W znanym sobie stylu przekonuje najmłodszych ziomków jak ważne jest zdrowie i witaminy. www.pejaslumsattack, www.rpsenterteyment.com, www.terrorymprodukcja.pl

Leszek ZDUN - autor i reżyser słuchowiska. Aktor telewizyjny. Najmłodszym znany jako glos wielu kultowych postaci animowanych światowych produkcji dla dzieci. Prywatnie potrójny tata.

 

STRONY KONFLIKTU:


SIŁY ZŁA:
przetworzone produkty, fast foody, słodzone napoje, słodycze, niezdrowe tłuszcze i nadmiar węglowodanów

SIŁY DOBRA:
naturalne, nieprzetworzone produkty, warzywa, owoce, witaminy, minerały, naturalne soki i woda

CEL STRATEGICZNY
przekonać dzieci i ich rodziców do sięgania PO ZDROWIE.

WYNIK STARCIA:
zwycięstwo ZDROWYCH, naturalnych i bogatych w witaminy produktów!

WYDAWCA:

Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo Odety Moro-Figurskiej - organizator wielu akcji społecznych ?Szczęśliwa Mama to Szczęśliwe Dziecko? podczas, których kobiety w ciąży mogą wykonać bezpłatne badanie USG, w tym najnowocześniejsze badanie USG 4D. Fundacja wspiera młode mamy, poszerza ich wiedzę o ciąży i macierzyństwie. Propaguje zdrowy styl żyda, zachęca do regularnych badań nie tylko ciężarne, ale również młode mamy. Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo to świetni lekarze i wspaniali rodzice łączący siły aby tworzyć platformę spotkań dla wszystkich przyszłych matek. To partner wielu akcji społecznych, m.in.: ?Dziecko w hotelu", "Ciąża bez opryszczki", ,Miejsce przyjazne mamie i dziecku', Wydawca płyty "Bajki w trasie i na czasie", książek "Czupury i inne zabawy z wyobraźnią" oraz "Pichciduchy, czyli rodzina w kuchni". Od sierpnia br. organizator programu "Mama w Szkolnej kawce" - wspólnej inicjatywy Fundacji Szczęśliwe Macierzyństwo i marki Mustela. Celem tej unikalnej akcji jest pomoc w zdobyciu wykształcenia młodym mamom, które nie mają na to własnych środków, aby mogły stworzyć swoim dzieciom prawdziwy dom i zadbać o ich lepszą przyszłość.


Niech wspólne wysłuchanie opowiadania o przygodach zielonych i czerwonych warzyw będzie okazją do zastanowienia się czy Wasze dziecko odżywia się prawidłowo, czy lubi warzywa, chętnie je zjada i wie jak ważne są dla zdrowia? A może w menu Waszych pociech pojawia się głównie niezbyt zdrowe i małowartościowe produkty? Mam nadzieję, że piosenka ?Kolorowy zawrót głowy'', którą znajdziecie na naszej płycie, zainspiruje Was do eksperymentowania w kuchni razem z Waszymi dziećmi i poszukiwania Waszych ulubionych ?warzywnych smaków?. Dzięki temu zadbacie o ich zdrowie i prawidłowy rozwój
Maria Orlicka-Belka
Dietetyk

 

Aktywności

 

Świat Rybki MiniMini

 • Mini mini Mini mini

  Bąbelki

 • Mini mini Mini mini

  Gonitwa

 • Mini mini Mini mini

  Kształty - kwadrat

 • Mini mini Mini mini

  Delfin Finek labirynt

 • Mini mini Mini mini

  Rybka MiniMini - Karuzela

 • Mini mini Mini mini

  Kształty - prostokąt

 • Mini mini Mini mini

  Ośmiornica Lola labirynt

 • Mini mini Mini mini

  Rybka buduje wieżę

 • Mini mini Mini mini

  Ksztalty - trójkąt