Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online
 

Rybka MiniMini PolecaRybka MiniMini Poleca Mini mini Mini mini

 

Trojaczki - seria książek dla dzieci

 
Trojaczki - seria książek dla dzieci
Trojaczki to 6 książeczek dla najmłodszych ze śmiesznymi tekstami i wspaniałymi ilustracjami francuskiej autorki Nicole Lambert.
2-6 lat
Do czytania

Do czytania

 

Trojaczki powstały w 1983 roku i stały się częścią dzieciństwa trzech pokoleń Francuzów dzięki historyjkom ukazującym się w czasopismach i książkach, zabawkom i kreskówkom.

Na podstawie książek „Trojaczki” została stworzona seria kreskówek wyświetlanych na kanale MiniMini+.  Wielbiciele tego znanego serialu animowanego znajdą w książeczkach przygody swoich ukochanych bohaterów.  

 

Pierwsze trzy książeczki można kupić już od maja 2018 roku nakładem JUPI!  - imprintu wydawniczego Wydawnictwa Galeria Książki.

Trojaczki. Mniam, mniamTrojaczki. Mniam, mniam

Oj, mama przesadziła! Dodała kłującą papryczkę do obiadu! A na stołówce mieliśmy na deser morfinki! Ech, te nieporozumienia – ile z nimi śmiechu w dzieciństwie! W tej książeczce Trojaczki odkrywają między innymi, jak wygląda polewa z bitej śmietany, a robiąc sobie koktajl, zapominają założyć pokrywkę na blender. Psoty, zabawne scenki i dowcipne powiedzenia – każda strona skrzy się humorem.

 

1, 2, 3...Trojaczki!1, 2, 3...Trojaczki!

„Razem się trzymamy, zawsze radę damy!” – tak śpiewają Trojaczki. Podczas zwiedzania zamku przymierzają zbroję rycerską, przed wyprawą do fryzjera przyklejają sobie do włosów gumę do żucia, a zimą bawią się armatkami śnieżnymi. Nigdy jednak nie zapominają o zasadach dobrego wychowania. Kiedy ich mama, bardzo zmęczona, mówi: „Mam sto lat. Tak się czuję!”, życzą jej grzecznie: „Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!”.

 

Trojaczki w ParyżuTrojaczki w Paryżu

PARYŻ OCZAMI DZIECI Ale fajnie lać wodę z mostu Aleksandra III na turystów, którzy płyną statkiem po Sekwanie! Za to aż strach patrzeć na wieżę Eiffla, której wierzchołek nagle znikł – bo wieża tonie w chmurach. A co będzie, jeśli ktoś właśnie jedzie na górę?

 

 

Aktywności

 

Świat Rybki MiniMini

 • Mini mini Mini mini

  Trojaczki - Balet

 • Mini mini Mini mini

  Trojaczki - oglądaj w MiniMini+

 • Mini mini Mini mini

  Trojaczki - czary mary

 • Mini mini Mini mini

  Trojaczki - dzień na odwrót

 • Mini mini Mini mini

  Trojaczki - rekin

 • Mini mini Mini mini

  Trojaczki - zabawa w berka

 • Mini mini Mini mini

  Trojaczki - Hipnoza

 • Mini mini Mini mini

  Trojaczki - nowe odcinki od 9 listopada

 • Mini mini Mini mini

  Trojaczki - od 9 listopada w MiniMini+