Do czytania
autorzy: G. Adams, E. Bolam
tłumaczenie: L. Fabisińska
wydawnictwo: AWM
Oto Sara, Klara i Tamara, trzy małe, urocze czarodziejki. A także ich nauczyciel, mag Cezariusz, ich przyjaciele: trolle Tig, Tag i Tog, rozrabiaki Maks i Miks oraz Smokulek. No i Melisa - która zawsze wpędza trzy czarodziejki w kłopoty.
Witajcie w Magicznym Lesie! Tutaj filiżanki same się myją, a skarpetki same odkładają na miejsce. Drogowskazy mówią, kalendarze śpiewają, a Książka Kucharska miewa zmienne nastroje. Szkoła Zaklęć i Czytania w Lustrze przenosi się codziennie z miejsca na miejsce, a zaproszenia na bal same lecą do adresatów.
Opowieść o przygotowaniach do balu z okazji Halloween podzielono na osiem rozdziałów (z których każdy można czytać osobno – ale kto chciałby poprzestać na jednej historyjce?). Ta książka, ze znakomitymi ilustracjami i zabawnym tekstem, rozpala wyobraźnię dziecka, a także - niezauważalnie i przy okazji - wprowadza je w świat liczenia i samodzielnego czytania.
powrót