Dla mamy i taty

Chcesz oglądać MiniMini+?

Wybierz Ofertę

Wydarzenia

 

14. Mały Sputnik nadlatuje

Tegoroczna edycja Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” odbędzie się w terminie 19-29 listopada w Warszawie.

 

Organizatorzy wydarzeń kulturalnych stanęli w nowej rzeczywistości przed trudnym wyzwaniem. Niektóre plany trzeba było zweryfikować, a niektóre zupełnie porzucić. Inne pozostały bez zmian, napędzane chęcią zaprezentowania widzom najnowszych dokonań kinematografii rosyjskiej. Ważnym elementem festiwalu będzie ponownie sekcja dziecięca Mały Sputnik, choć znacznie skromniejsza niż w poprzednich latach. Program sekcji ograniczy się do kilku, starannie wyselekcjonowanych tytułów. Będą to najciekawsze animacje oraz filmy familijne, które zaciekawią najmłodszych, a także ich rodziców.

Jednym z nich będzie „Klucz czasu” w reżyserii Aleksieja Tielnowa. To fascynująca mistyczna opowieść osadzona w klasycznym Petersburgu. Bezdzietna para, pisarz Andrej i artystka Olga adoptują ośmioletnią Ksiuszę. Tymczasem Andrej pisze fantastyczna powieść o ciemnej stronie Petersburga. Na stronach jego książki miasto nad Newą zamienia się w fantasmagoryczny świat, w którym sam czas się zatrzymał, a ulice zamieszkane są przez mroczne istoty. Nagle po wypadku samochodowym dziewczynka trafia do Mrocznego Miasta z powieści Andreja, gdzie wraz ze swoim magicznym asystentem musi pokonać złe czary i uruchomić zegar na wieży, aby powstrzymać Czarownicę i jej czarną armię przed przejęciem miasta. W programie będzie również „Siostrzyczka” wyreżyserowana przez Aleksandra Galibina. Akcja filmu rozgrywa się w trakcie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i skupia się na dzieciach jednoczących się w obliczu trudów wojny.

Mały Sputnik kojarzony jest z różnorodną ofertą wydarzeń towarzyszących. W tym roku musiało to zostać ograniczone ze względu na bezpieczeństwo widzów. W ofercie festiwalu są jednak warsztaty pisania recenzji filmowej ze Sztukarnią dla młodzieży, a także zajęcia polegające na tworzeniu Lalek Motanek dla młodszych od 6 roku życia. Zapraszamy również na spotkania odbywające się po projekcjach, o których więcej można przeczytać na stronie internetowej festiwalu.

W trakcie festiwalu bardzo ważne będzie przestrzeganie aktualnych zasad bezpieczeństwa. Prosimy o odpowiedzialność – noszenie maseczek, zachowywanie dystansu społecznego oraz pozostanie w domu w przypadku złego samopoczucia.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły na: www.sputnikfestiwal.pl