Dziecko w sieci Mini mini Mini mini Mini mini Mini mini

 

Grupa Azoty - Przedszkoliada Tour

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, to największy w Europie cykl imprez o charakterze sportowym dla Aktywnych Przedszkolaków. Szósta edycja cyklu wystartuje 11 stycznia w Łodzi i zakończy się 1 kwietnia w Warszawie.

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, to największy w Europie cykl imprez o charakterze sportowym dla Aktywnych Przedszkolaków. 

Szósta edycja cyklu wystartuje 11 stycznia w Łodzi i zakończy się 1 kwietnia w Warszawie. 

Projekt jest częścią ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl, skierowanego do dzieci w wieku 3-6 lat (zwanych Aktywnymi Przedszkolakami). 

W ramach cyklu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2017 skierowanego do 10 000 Aktywnych Przedszkolaków zaplanowano trzydzieści pięć imprez w dwudziestu trzech miastach. 

Gospodarzem imprez jest Czerwony Kangur, ambasador ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl.

Imprezy Grupa Azoty Przedszkoliada Tour mają przede wszystkim na celu zapewnienie rozrywki ruchowej i zachęcanie Aktywnych Przedszkolaków uczestniczących w systemie Przedszkoliada.pl do podejmowania aktywności fizycznej przez całe życie, zgodnie z motto Przedszkoliada.pl „exerceo est bonum sanitati”. 

Uczestnicy imprez Grupa Azoty Przedszkoliada Tour uzyskują ponadto; możliwość zabawy poprzez sport i wszechstronnego rozwoju ruchowego, nauki sportu w ramach misji Przedszkoliada.pl (piłka nożna, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna). 

Aktywne Przedszkolaki otrzymują informacje na temat zdrowego odżywiania, czy idei Fair Play, a także możliwość zabawy z prawdziwymi sportowcami i oczywiście czerwonym kangurem Przedszkoliada.pl

Projekt ma także na celu przeciwdziałanie otyłości, zapobieganie zwolnieniom z WF, poprawę ogólnego stanu zdrowia uczestników i uświadomienie im korzyści płynących z aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu teraz i w przyszłości.

 

Partner Tytularny: Grupa Azoty S.A.

Patronat honorowy: Minister Sportu i Turystyki Pan Witold Bańka, Rzecznik Praw Dziecka Pan Marek Michalak, Polski Komitet Olimpijski

Partnerzy wspierający: Stora Enso, Herlitz, Pelikan, FittyKid

Partnerzy medialni: MiniMini+, Przedszkolak.pl, Przedszkoliada.pl, kilkadziesiąt redakcji mediów lokalnych

Partnerzy sportowi: Kilkadziesiąt klubów sportowych

Partnerzy lokalni: kilkudziesięciu Partnerów lokalnych, na czele z władzami samorządowymi, uczelniami, firmami prywatnymi

 

Więcej informacji na www.przedszkoliada.pl i fb.com/przedszkoliada