Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w Platforma CANAL+

Sprawdź

Wydarzenia

 

Maluchy na start! - w Głownie - 12 maja

Podczas niedzielnego wyścigu kolarskiego Głowno Gold Race odbędą się darmowe zawody rowerowe dla dzieci do 9. roku życia.

MALUCHY NA START!

 

To znakomita okazja, by zachęcić swoje maluchy do sportowej zabawy, a przy okazji zaszczepić w nich ducha kolarskiej rywalizacji. Młodzi sportowcy ścigać się będą na bezpiecznej, specjalnie dla nich wytyczonej trasie. Dzieci zostaną podzielone na kategorie wiekowe, osobno ścigać się będą dziewczynki i chłopcy. Wszystko po to, by poziom wyścigów był jak najbardziej wyrównany i emocjonujący. Za doping odpowiadać będzie zawodowy konferansjer, który będzie również zachęcał do kibicowania rodziców i opiekunów.

Bez względu na wyniki, wszyscy dzielni uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Pamiątką będą też z pewnością zdjęcia zrobione podczas zawodów.

 

Kolejną atrakcją przygotowaną dla najmłodszych będzie Mobilne Miasteczko Rowerowe, przygotowane przez Miasto Głowno. Zaprojektowane je tak, aby poprawić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Działania i animacje będą podzielone na:

- praktyczne zapoznanie się z zasadami ruchu drogowego i sytuacjami stwarzającymi zagrożenie.

Miasteczko posiada ruch uliczny ze znakami oraz tor przeszkód do ćwiczenia technik jazdy rowerem

- profilaktyczne działania mające uwrażliwić i uświadomić uczestników animacji w takich dziedzinach jak:

  1. a) tragiczne w skutkach działanie alkoholu - przy wykorzystaniu alkogogli każdy uczestnik ma okazję zobaczyć jak zgubny wpływ na postrzeganie odległości i koordynację ruchową ma alkohol. W kontrolowanych warunkach uczestnicy mają do wykonania zadania typu slalom, przejście po prostej linii lub ułożenie wieży z klocków.
  2. b) zwiększenie bezpieczeństwa przez kulturę noszenia kasków - przy wykorzystaniu manekina pokazujemy jak prawidłowo zakładać i regulować kaski rowerowe oraz jaki to ma wpływ na bezpieczeństwo w przypadku zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów.

Każdy uczestnik animacji otrzymuje odpowiednio dobrany kask oraz rower na czas jazdy po miasteczku. Animatorzy w formie zabawy, przekazują najmłodszym praktyczne umiejętności oraz zwracają uwagę rodzicom i opiekunom na proste rozwiązania dzięki którym wszyscy uczestnicy ruchu drogowego są bezpieczniejsi.

Dziecięca impreza jest częścią kolarskiego wyścigu Głowno Gold Race, który organizuje Cezary Zamana. Do współpracy przy tych zawodach zaprosił on mistrza Polski i znanego komentatora Eurosportu, Dariusza Baranowskiego. Zapisy na Głowno Gold Race wciąż trwają. Więcej informacji o nich na stronie: https://www.tour.zamanagroup.pl/

 

 

PROGRAM DZIECIĘCYCH ZAWODÓW:

  • godz. 11.00 – zapisy
  • godz. 12.35 - odprawa techniczna
  • godz. 12:40 - start zawodów rowerki biegowe
  • godz. 12:50 - start zawodów rowerki tradycyjne
  • godz. 13:30 - wręczanie upominków dzieciom
  • godz. 13:00-13:30 - odbiór dyplomów pamiątkowych w biurze zawodów

 

KATEGORIE

  • rowerki biegowe (chłopcy i dziewczynki)

-rok urodzenia 2016 i młodsi - jedno okrążenie

  • rowerki tradycyjne (chłopcy i dziewczynki)

- 3 lata - rok urodzenia 2016 - jedno okrążenie

- 4 lata - rok urodzenia 2015 - dwa okrążenia

- 5 lat - rok urodzenia 2014 - trzy okrążenia

- 6 lat - roku urodzenia 2013 - trzy okrążenia

- 7 lat- rok urodzenia 2012- cztery okrążenia

- 8 lat- rok urodzenia 2011- cztery okrążenia

- 9 lat- rok urodzenia 2010 – pięć okrążeń