Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online

My little pony

„My Little Pony” – bajki i gry z kultowymi kucykami.

„My Little Pony” to fantastyczna, bajkowa saga o przyjaźni. Tytułowe kucyki to bardzo barwne postacie, które znalazły grono oddanych wielbicieli na całym świecie, w różnych grupach wiekowych. Seria filmów animowanych „My Little Pony: Friendship is Magic” (polskie tłumaczenie: „My Little Pony: Przyjaźń to magia”) powstała w Stanach Zjednoczonych, gdzie jest emitowana nieprzerwanie od 2010 roku. W polskich domach kolorowe kucyki pojawiły się rok później.

Fabuła i główne postacie „My Little Pony”

Akcja bajki rozgrywa się w magicznej krainie o nazwie Equestria. Rządy sprawuje tam Księżniczka Celestia oraz jej siostra, Księżniczka Luna. Luna początkowo była czarnym charakterem, ale pod wpływem cudownej mocy przyjaźni, stała się pozytywną postacią.

Wiodącym wątkiem serialu są przygody jednorożca o imieniu Twighlight Sparkle i jej pięciu najwierniejszych przyjaciół. Każdy z kucyków posiada indywidualny, uroczy znaczek (ang. cute mark), zwierzątko oraz symbolikę duszy.

  • Twilight Sparkle – jest główną postacią wśród My Little Pony i jednocześnie ulubienicą Księżniczki Celestii. Twilight Sparkle jest fioletowym jednorożcem o ciemnoniebieskiej grzywie z różowymi kosmykami. Jest bardzo mądra, zawsze chętna do pomocy i szczególnie utalentowana w kierunku magii. Jej cute mark to duża czerwona gwiazda, promieniście otoczona mniejszymi gwiazdkami w kolorze białym. Jej zwierzątkiem jest smok Spike, natomiast od 24. odcinka partneruje jej sowa. Dusza Twilight Sparkle symbolizuje magię.
  • Fluttershy – jest pegazem w żółtym kolorze, o imponującej, długiej, różowej grzywie. Ten bardzo wrażliwy kucyk bywa lękliwy i nieśmiały, ale zawsze staje w obronie przyjaciół. Troskliwie opiekuje się zwierzętami, z którymi potrafi rozmawiać. Cute mark Fluttershy to trzy różowe motylki. Symboliką jej duszy jest życzliwość. Jej zwierzęcym przyjacielem jest królik Angel.
  • Pinkie Pie – to różowy kucyk, który jest niezastąpiony w organizacji przyjęć. Pinkie Pie to uosobienie radości i dobrej zabawy. Ta rozkoszna wielbicielka słodyczy uwielbia również płatać figle. Jej zwierzątkiem jest krokodyl. Cute mark różowego kucyka to trzy baloniki (dwa niebieskie i jeden żółty). Jej duszę symbolizuje śmiech.
  • Rainbow Dash – jest niebieskim pegazem o grzywie w kolorach tęczy. To godna zaufania przyjaciółka, która nigdy nie odmówi pomocy i uwielbia przygody. Zdarzają jej się dni, gdy bywa nieczuła i nieco zbyt pewna siebie. Symbolem jej duszy jest lojalność. Cute mark Rainbow Dash to wystrzelona z chmury tęcza. Żółw Tank jest jej zwierzakiem.
  • Rarity – jest białym jednorożcem z piękną, fioletową grzywą. To postać, która słynie ze swej hojności (cecha ta symbolizuje jej duszę) i chętnie dzieli się wszystkim z przyjaciółmi. Rarity to projektantka wyjątkowych ubrań, które odzwierciedlają cechy charakteru tego, kto je nosi. Ten sympatyczny jednorożec bardzo dba o czystość i zawsze stara się wyglądać pięknie. Cute mark Rarity to nawiązujące do jej szczodrości trzy diamenty. Jej zwierzątkiem jest biała kotka o imieniu Opal.
  • Applejack – jest pomarańczowym kucykiem z żółtą grzywą. Jej znakiem rozpoznawczym, oprócz uroczego znaczka w postaci trzech jabłek, jest kowbojski kapelusz. Ta wesoła klacz jest zawsze chętna do pomocy, ale niechętnie o nią prosi – woli wszystko robić sama. Jej duszę przepełnia szczerość. Applejack jest bardzo silna i potrafi używać lasso. Towarzyszy jej brązowa suczka Winona.

Edukacyjny wymiar My Little Pony

Każdy z kucyków ma cechę dominującą, która jest pozytywna i warta naśladowania. Życzliwość, lojalność, szczerość, hojność a nawet magia, która nawiązuje do cudotwórczego działania przyjaźni są niezwykle wartościowe. Seria „My Little Pony” skierowana jest do dzieci od około 5. roku życia. Kucyki, pegazy i jednorożce nie posiadają wyłącznie pozytywnych cech. Niektóre z nich są przemądrzałe, inne z kolei zbyt nieśmiałe – dzięki temu dzieci (a nawet dorośli) szybko utożsamiają się z kolorowymi bohaterami. Nadrzędne pojęcia w „My Little Pony”, takie jak: przyjaźń, edukacja, dzielenie się wiedzą i pomoc innym, stanowią cenne wzorce w dziecięcym świecie wartości. Warto zaznaczyć, że występujące w bajce czarne charaktery są refleksyjne wobec własnych, negatywnych zachowań. Wyrażają skruchę i są przyjmowane pod skrzydła dobrych kucyków.

Filmy i gry z My Little Pony

Filmy My Little Pony to kolorowe opowieści o przyjaźni, które uczą jak ważne w życiu są relacje z innymi. Oprócz oglądania, dzieci mogą również aktywnie uczestniczyć w życiu magicznych kucyków, grając w nawiązujące do filmowych historii gry My Little Pony.

 

 

więcej zwiń
UDOSTĘPNIJ:

Inne filmy z My little pony

(14)

My Little Pony: Gwiazdka Spełnionych Życzeń

Raz w roku Magiczna Gwiazda spełnia jedno życzenie każdego kucyka Pony.

My Little Pony: Najlepszy prezent świata

Kucyki niecierpliwie wyczekują Wigilii Serdeczności, przygotowując się do świętowania i spotkania z bliskimi. Rodzina Pie'ów przyjeżdża do Ponyville, Pinkie Pie, Fluttershy, Applejack, Rarity i Rainbow Dash są już gotowe na wielki dzień... ale księżniczka Twilight Sparkle nie ma czasu, żeby cieszyć się tym magicznym dniem.

My Little Pony: Przyjaźń to magia

"My Little Pony: Przyjaźń to magia" to serial, w którym najmłodsi mogą śledzić losy dobrze im znanych bohaterów - kucyków Pony. Tym razem Twilight Sparkle odkrywa moc największej ze wszystkich magii - magii przyjaźni.

My Little Pony: Przyjaźń to Magia 2

W najnowszym sezonie małe kucyki czeka mnóstwo niesamowitych przygód. Ich przyjaźń zostanie wystawiona na poważną próbę. Czy uda im się wspólnie pokonać przeciwności? Czy nie przestaną wierzyć, że przyjaźń to magia?

My Little Pony: Przyjaźń to Magia 3

W najnowszym sezonie przed widzami kolejne emocje. Małe kucyki czeka mnóstwo niesamowitych przygód w walce o triumf dobra nad złem!

My Little Pony: Przyjaźń to Magia 4

W najnowszym sezonie przed widzami kolejne emocje. Małe kucyki czeka mnóstwo niesamowitych, magicznych przygód. Wspólnie odbędą długą drogę w poszukiwaniu znaczenia i sensu prawdziwej przyjaźni!

My Little Pony: Przyjaźń to magia 4: Księżniczka Twilight

W najnowszym sezonie przed widzami kolejne emocje. Małe kucyki czeka mnóstwo niesamowitych przygód w walce o triumf dobra nad złem!

My Little Pony: Przyjaźń to Magia 5

W najnowszym sezonie małe kucyki czekają nowe, magiczne przygody! Będzie zabawnie, ale i troszkę tajemniczo, a przyjaźń kolorowych kucyków znów zostanie wystawiona na poważną próbę.

My Little Pony: Przyjaźń to Magia 6

W kolejnym sezonie bajki o niesfornych kucykach nie zabraknie zaskakujących przygód i wielkich wyzwań!

My Little Pony: Przyjaźń to magia 7

Twilight Sparkle powraca w nowym sezonie kultowej serii My Little Pony. Wspólnie z kucykami z Ponyville ponownie odkryje siłę przyjaźni przeżywając niesamowite przygody.

My Little Pony: Przyjaźń to magia 8

Nowe odcinki kultowego serialu "My Little Pony: Przyjaźń to magia" to kolejne, niesamowite przygody Twilight Sparkle!

My Little Pony: Przyjaźń to magia 9

Nowe odcinki kultowego serialu "My Little Pony: Przyjaźń to magia" to kolejne, niesamowite przygody Twilight Sparkle!

My Little Pony: Tęczowa wyprawa

Rainbow Dash dostaje zaproszenie na Festiwal Tęczy w mieście Hope Hollow. Będzie gościem honorowym wydarzenia. Kiedy dociera na miejsce z paczką przyjaciół, kucyków, okazuje się, że miasto zostało zupełnie pozbawione kolorów.

Weekend z My Little Pony: Ślub kucyków

Każdy marzy o wielkiej miłości! W najnowszym sezonie "My Little Pony: Przyjaźń to Magia" znajdą ją również kucyki!