Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online

Meme i obce słowa

program dla dzieci, Polska, 2015, 10x7

 

"Entuzjazm", "kompromis", "tolerancja" - znaczenie tych i wielu innych słów obcego pochodzenia dzieci poznają dzięki nowej, edukacyjnej produkcji własnej kanału MiniMini+.

Gospodarzem programu jest właściciel biura rzeczy znalezionych pan Emil i pluszowa, nieco niecierpliwa kózka Meme. Pan Emil uwielbia językowe łamigłówki, Meme kocha zagadki, a znaczenie niektórych słów to prawdziwa zagadka dla maluchów! Kózka Meme także nie zna jeszcze zbyt wielu "obcych słów", ale bardzo chce je poznać i zrozumieć. Pana Emila i Meme odwiedzają dzieci z pobliskiego przedszkola, które chętnie włączają się we wspólną zabawę i odkrywają znaczenie słów obcego pochodzenia. W każdym odcinku prezentowana jest historia, która ilustruje, w jakich okolicznościach dane słowo może zostać użyte. Słowa te nie tylko wzbogacają język, lecz także budzą refleksję na temat zachowań, emocji, postaw i relacji z innymi. Meme ucząc się nowych wyrazów, zweryfikuje swoją postawę, nazwie emocję oraz zastanowi się nad zachowaniem względem innych.

Program jest dostosowany do możliwości odbiorczych dzieci w wieku 4-7 lat. Dzięki niemu mali widzowie wzbogacają swój język, poszerzają słownictwo oraz rozwijają wyobraźnię. Program powstaje we współpracy z psychologiem dziecięcym oraz pedagogiem. To trzecia seria cieszącego się dużą popularnością programu "Meme i przysłowia", który poświęcona jest zagadnieniom językowym.

Tytuły odcinków:
Odc. 1 Kompromis
Odc. 2 Entuzjazm
Odc. 3 Fantazja
Odc. 4 Tolerancja
Odc. 5 Stres
Odc. 6 Emocje
Odc. 7 Komplikacja
Odc. 8 Ideał
Odc. 9 Optymizm
Odc. 10 Dyskrecja

UDOSTĘPNIJ:Filmy gry i zabawy z Meme