Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online

Opowieści Kota Śpiocha 2

program edukacyjny, Polska, 2014, 13 x 8

© MiniMini+

Program edukacyjny prezentujący baśnie z różnych zakątków świata, m.in. autorstwa Braci Grimm i Hansa Christiana Andersena. Opowieści przenoszą widzów do magicznego świata pełnego dobrych wróżek, czarodziejów, przebiegłych wiedźm i złośliwych skrzatów, pięknych księżniczek i dzielnych rycerzy. Ukryte w nich uniwersalne prawdy nie tylko poruszają dziecięcą wyobraźnię, ale także stanowią skarbnicę uniwersalnych mądrości, niosąc za sobą przesłanie i naukę.

Kot Śpioch zna wiele ciekawych baśni i bardzo lubi je opowiadać dwójce przedszkolaków - Gabrysi i Krzysiowi. Rodzeństwo przepada za historiami Kota Śpiocha o dawnych czasach, kiedy Kota Śpiocha nie było jeszcze na świecie. Czasem dzieci zastanawiają się, skąd Kot Śpioch wie to wszystko, skoro nie żył w tamtych czasach. A może po prostu jest bardzo mądrym kotem? W każdym odcinku Kot zwraca uwagę na postepowanie i postawy bohaterów swoich opowieści. W ten sposób dzieci poznają uniwersalne prawdy o świecie, które często znajdują odzwierciedlenie w ich codziennym życiu. Podczas rozmów wyjaśniane są też najważniejsze pojęcia, związane z przedstawionym miejscem i zdarzeniem. W roli Krzysia występuje Mateusz Pawłowski, znany z serialu Rodzinka.pl, a Gabrysię gra Weronika Wachowska występująca w serialu "M jak miłość".

Program ma na celu pogłębienie wiedzy dzieci na temat kultury innych krajów. Nie tylko rozwija wyobraźnię i umiejętność słuchania ze zrozumieniem, ale także ćwiczy koncentrację oraz poszerza słownictwo maluchów. Ponadto uczy małych widzów samodzielnego rozwiązywania problemów, wyciągania wniosków i tworzenia związków przyczynowo-skutkowych.

Kto z nas w dzieciństwie nie słuchał historii o "Kocie w butach", "Brzydkim Kaczątku" czy "Księżniczce na ziarnku grochu"? To mądra i pouczająca rozrywka!

UDOSTĘPNIJ:Filmy gry i zabawy z Opowieści Kota Śpiocha