Dla mamy i taty
Dołącz do CANAL+ i oglądaj MiniMini+ Zamów online

Detektyw Łodyga

„Detektyw Łodyga” – specjalista od potwornie potworzastych katastrof

 

„Detektyw Łodyga” to tytuł serii dla dzieci, w której główną postacią jest Eugeniusz Łodyga. Detektyw jest zawsze gotowy do pomocy w rozwiązywaniu zagadek oraz dzieli się z dziećmi rozmaitymi ciekawostkami np. z dziedziny wynalazków. Z Detektywem Łodygą nie można się nudzić!

W odcinkach programu o Łodydze często występują dzieci, którym nieustraszony Detektyw pomaga rozwiązywać zagadki. Wyjaśnia też np. skąd się wzięły komputery czy telewizory, jak powstały przyrządy optyczne, czy jak wygląda układ słoneczny.

Kim jest Detektyw Łodyga

Eugeniusz Łodyga to zielona pacynka o bardzo zabawnym wyglądzie. Jest on zwierzakiem podobnym do lisa. Na zielonowłosej głowie detektyw zawsze ma ciemno-zieloną czapkę z daszkiem (taką samą, jaką nosił Sherlock Holmes – bardzo znany angielski detektyw) z której wystają gałązki z liśćmi. Łodyga to bardzo elegancki jegomość. Ubrany jest w pelerynę, czerwoną koszulę z kołnierzykiem i złoto-zielony krawat.

Gdy dzieje się coś strasznego, Łodyga zawsze mówi, że jest to: „potwornie potworzasta katastrofa”.

Łodyga uwielbia kwiaty (ma kilka w swoim gabinecie) i bardzo dba o środowisko. Na detektywistyczne akcje zawsze jeździ zielonym rowerem.

W każdym odcinku Łodyga, oprócz tego, że rozwiązuje zagadkę, np. docieka dlaczego z sufitu leci woda, skąd się bierze tęcza, jak działa telefon lub komputer, zawsze opowiada ciekawostki np. o kosmosie, wynalazkach, bądź przeprowadza proste eksperymenty naukowe. Tłumaczy, jak wygląda produkcja foliowych torebek i dlaczego należy ograniczyć ich używanie lub wyjaśnia skąd bierze się woda. Detektywowi zawsze towarzyszy niebieski ptaszek, który wiernie fruwa nad jego głową.

Spędzanie czasu z Detektywem Łodygą

Detektyw Łodyga rozbudza w dzieciach ciekawość świata i jego tajemnic oraz przybliża wiele skomplikowanych dziedzin życia.

Oprócz śledzenia przygód Detektywa na ekranie (http://www.miniminiplus.pl/filmy/z/detektyw-lodyga) można również układać z nim puzzle, ćwiczyć pamięć lub przechodzić przez labirynty (http://www.miniminiplus.pl/gry/z/detektyw-lodyga).

więcej zwiń
UDOSTĘPNIJ:

Detektyw Łodyga w MiniMini+

23.07 wtorek
0439
dla młodzieży
23.07 wtorek
0450
program dla dzieci
24.07 środa
0439
dla młodzieży
24.07 środa
0450
program dla dzieci

Inne filmy z Detektyw Łodyga

(7)

Detektyw Łodyga

Bohaterami programu są pacynkowa postać Detektywa Łodygi i czwórka rodzeństwa: bliźniaki Tadzik i Zosia, Amelka oraz Hubert.

Detektyw Łodyga 2

Czy można wyhodować deszcz? Skąd się bierze tęcza? Jak powstaje szron? Na te i wiele innych pytań mali widzowie znajdą odpowiedź w nowej serii popularnego programu edukacyjnego MiniMini+ "Detektyw Łodyga 2". Jego celem jest poszerzanie wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych oraz rozbudzanie ciekawości świata.

Detektyw Łodyga 3

Tym razem Detektyw Łodyga wspólnie z dwójką przedszkolaków, Melą i Stasiem, będzie rozwiązywał fascynujące zagadki astronomiczne! Jest tyle nurtujących pytań na temat kosmosu i życia gwiazd! Jak wygląda powierzchnia Słońca? Cóż to takiego "Droga Mleczna"? Skąd się biorą kratery? Znalezienie odpowiedzi nie zawsze jest proste.

Detektyw Łodyga 4

Tym razem Detektyw Łodyga wspólnie z dwójką przedszkolaków, Hanią i Antkiem, będzie rozwiązywał fascynujące zagadki związane z wynalazkami! Wszyscy znamy przedmioty takie jak telefon czy komputer, ale nie zawsze wiemy, jak to właściwie działa. A przecież to takie ciekawe!

Detektyw Łodyga 5

Piąty sezon programu edukacyjnego, w którym Detektyw Łodyga wraz z dwójką przedszkolaków Hanią i Antkiem będzie rozwiązywał fascynujące zagadki dotyczące wynalazków.

Detektyw Łodyga 6

Detektyw Łodyga w nowym sezonie autorskiego programu edukacyjnego stacji MiniMini+ po raz kolejny da pouczającą lekcję ciekawym świata przedszkolakom. Tym razem będzie rozwiązywał zagadki architektoniczne z Krzysiem i Marysią!

Detektyw Łodyga 7

Czy na pustyniach na pewno nie ma wody? Gdzie jest najzimniej na naszej planecie? Co to jest rafa koralowa? Czy w lasach deszczowych ciągle pada deszcz? Przez swoją ciekawość dzieci czasem wpadają kłopoty. Wtedy dzwonią po Detektywa Łodygę, który stawia się natychmiast, by ratować sytuację przed "prawdziwie potworzastą katastrofą".